Fulham vs Chelsea — Voorspelling | Premierliga | 24/08/2026

In Londen, by die Craven Cottage, staan Fulham en Chelsea teen mekaar in ‘n stryd wat veel meer as net drie punte op die spel het. Fulham, tans vyfde in die Premierliga, is daarop gemik om hul Europese posisie te versterk, terwyl Chelsea, in die derde plek, hul Kampioensliga-kwalifikasie wil verseker. Die taktiese sleutel tot

19.08.2026 07:04
Premierliga|24/08/2026
Fulham
65%
VS
Chelsea
18%
65%
17%
18%
FulhamGelykspel 17%Chelsea
🏆
Voorspelling
Fulham @ 3.6
⚽
Meer as 2.5 Doele
JA @ 1.62
52% waarskynlikheid
🔁
Beide Spanne Aanteken
NEE @ 1.53
44% waarskynlikheid
Modelvertoue
88%
51%Model accuracy (last 60 days) — 143/278
★ BESTE WEDDENSKAP
Fulham Oorwinning @ 3.6
Die model gee Fulham 'n 65% kans om te wen, wat 'n waardevoorsprong van 20% bo die implisiete kans van 27.8% bied. Fulham het 'n sterk tuisvorm met 'n gemiddelde van 1 doel per wedstryd en 'n stabiele verdedigingsrekord, wat hul kanse verder verbeter.
💡 Chelsea se wegvorm is 'n groot bekommernis, met 0 oorwinnings en 4 verliese in hul laaste 6 uitwedstryde, en gemiddeld 2.83 doele teen hulle.
Final Result
Fulham 2 : 3 Chelsea
Our prediction: 1 ✗

In Londen, by die Craven Cottage, staan Fulham en Chelsea teen mekaar in 'n stryd wat veel meer as net drie punte op die spel het. Fulham, tans vyfde in die Premierliga, is daarop gemik om hul Europese posisie te versterk, terwyl Chelsea, in die derde plek, hul Kampioensliga-kwalifikasie wil verseker. Die taktiese sleutel tot hierdie wedstryd lê in Fulham se vermoë om Chelsea se swak wegverdediging te benut, wat gemiddeld 2.83 doele per wedstryd toelaat. Met Fulham se tuisvoordeel en hul stabiele vorm, kan hierdie wedstryd verrassend in hul guns draai.

📊 Spanstatistieke
Fulham
OGVOG
5
Gelykspele
7
Verliese
Gem. Aangeteken1.05
Gem. Toegelaat1.05
Meer as 2.540%
Beide Spanne45%
Skoon Blaaie5
Geen Doel8
Tuis5O 0G 5V
Weg3O 5G 2V
Chelsea
OGOVV
2
Gelykspele
12
Verliese
Gem. Aangeteken1.55
Gem. Toegelaat1.9
Meer as 2.570%
Beide Spanne45%
Skoon Blaaie3
Geen Doel8
Tuis6O 0G 8V
Weg0O 2G 4V
🏟️
Stadion
Craven Cottage, London
29,589 kapasiteit · Grass
📊 Addisionele Markte
Dubbele Kans 1X1.83
Dubbele Kans X21.25
Dubbele Kans 121.22
Meer as 1.5 Doele1.2
Minder as 1.5 Doele4.33

Kop-aan-Kop: Statistiese Diepteondersoek

In die laaste tien ontmoetings het Chelsea ses keer gewen teenoor Fulham se drie oorwinnings, met een gelykop uitslag. Die gemiddelde doele per wedstryd staan op 2.1, met 40% van hierdie wedstryde wat oor 2.5 doele gaan. In die mees onlangse ontmoeting het Fulham Chelsea met 2-1 geklop, wat 'n patroon van meer kompeterende wedstryde van Fulham teen Chelsea onlangs aandui. Hierdie statistieke dui daarop dat terwyl Chelsea histories sterker was, Fulham hulself beter teen Chelsea begin opstel.

 

Modeluitset & Finale Aanbeveling

Die Poisson-model gee Fulham 'n 65% kans om te wen, 'n 17% kans op 'n gelykop uitslag, en Chelsea 'n 18% kans op oorwinning. Die verwagte doele (xG) is 2.37 vir Fulham en 0.7 vir Chelsea. Die model se vertroue is 88%, gedryf deur Fulham se tuisvoordeel. Die aanbevole weddenskap is Fulham om te wen teen kwota van 3.6, met 'n waardevoorsprong van 20%. As 'n alternatiewe mark is 'Meer as 1.5 doele' ook 'n veilige keuse. 'n Groot risiko is Chelsea se potensiaal om hul wegvorm te verbeter, wat die voorspelling kan bedreig.

Doelmarkte: Waardeassessering

Die model voorspel 'n 52% kans op meer as 2.5 doele, wat teen kwota van 1.62 geprys word. Dit bied 'n klein waardevoorsprong. Die BTTS-mark toon 'n 44% waarskynlikheid, met 'n kwota van 1.53, wat minder waarde bied. Fulham se skoonvel-persentasie van 25% en Chelsea se swak verdedigende rekord op die pad maak die BTTS-mark riskant. Die beste waarde lê in die 'Meer as 1.5'-mark, met 'n 81% kans en 'n kwota van 1.2, wat 'n veilige weddenskap bied.

Statistiese Verslag: Elke Nommer Wat Saak Maak

Fulham se aanvalle se doeltreffendheid by die huis toon 'n gemiddelde van 1 doel per wedstryd, met 'n xG van 2.37 teen Chelsea se 0.7. Chelsea sukkel egter verdedigend weg van huis, met 'n gemiddelde van 2.83 doele teen hulle. Fulham het 5 skoon velle in hul laaste 20 wedstryde, wat hul verdedigingsoliede bevestig. Chelsea, aan die ander kant, het net 3 skoon velle in dieselfde tydperk. Beide spanne het 'n BTTS-persentasie van 45% in hul laaste 20 wedstryde. In hul onderlinge ontmoetings is daar 'n gemiddelde van 2.1 doele per wedstryd, met 40% wat oor 2.5 doele gaan. Die model se vertroue is hoog, aangedryf deur Fulham se tuisvorm en Chelsea se wegstryd swakhede.

 

Risikoscenario's: Die Saak Teen

Een van die grootste risiko's vir hierdie voorspelling is Chelsea se potensiaal om hul wegvorm dramaties te verbeter. Alhoewel hul huidige wegrekord swak is, met geen oorwinnings in ses wedstryde, kan enige taktiese verandering hul defensiewe stabiliteit verbeter. Verder, as Fulham nie hul aanvallende geleenthede benut nie, kan Chelsea se hoë skoot op teiken gemiddelde van 6.2 per wedstryd 'n probleem word. 'n Ander scenario kan 'n lae-tempo wedstryd wees, waarin 'n vroeë Chelsea-doel Fulham se planne kan ontwrig. Gegewe hierdie risiko's, bly die 'Meer as 1.5 doele'-mark 'n veiliger weddenskap, aangesien dit minder afhanklik is van 'n spesifieke uitslag.

Gereeld Gestelde Vrae

1
Wie sal wen tussen Fulham en Chelsea?
Fulham is die voorspelde wenner met 'n 65% kans. Hul tuisvorm toon 5 oorwinnings in die laaste 10 tuiswedstryde, en hul xG van 2.37 is aansienlik hoër as Chelsea se wegvorm met 'n xG van 0.7.
2
Sal albei spanne in Fulham vs Chelsea score?
Die BTTS-persentasie vir beide spanne is 45%, en in onderlinge ontmoetings is dit ook 40%. Die BTTS 'Ja' kwota is 1.53. Chelsea is die mees waarskynlike span om nie te score nie, gegewe hul swak wegvorm.
3
Wat is die beste weddenskap vir Fulham vs Chelsea?
Die beste weddenskap is Fulham om te wen, teen kwota van 3.6. Die model gee 'n 65% kans, wat 'n waardevoorsprong van 20% bo die implisiete kans bied.
4
Wat is Fulham se onlangse vorm?
Fulham se laaste 5 uitslae is WDLWD, met 'n 1-0 wen oor VfB Stuttgart en 'n 1-2 verlies teen Crystal Palace. Tuis het hulle 5 van hul laaste 10 wedstryde gewen, gemiddeld 1 doel per wedstryd, met 5 skoon velle.
.fap-rel-wrap{display:grid;grid-template-columns:1fr 1fr;gap:16px;margin:28px 0 0;font-family:-apple-system,BlinkMacSystemFont,Segoe UI,Roboto,sans-serif}.fap-rel-block{background:#f8fafc;border:1px solid #e2e8f0;border-radius:12px;padding:14px 16px}.fap-rel-title{font-size:12px;font-weight:700;color:#475569;text-transform:uppercase;letter-spacing:.05em;margin:0 0 10px}.fap-rel-list{margin:0;padding:0;list-style:none;display:flex;flex-direction:column;gap:6px}.fap-rel-list li a{font-size:13px;color:#2563eb;text-decoration:none;line-height:1.4;display:block}.fap-rel-list li a:hover{text-decoration:underline}@media(max-width:640px){.fap-rel-wrap{grid-template-columns:1fr}}

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© Copyright 2024 Weddenskap.com - Webwerfkaart
Weddenskap.com
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.